Video Zlin.cz www.videozlin.cz
© Copyright VideoZlin.cz 2019
SVĚT KOSTIČEK
14|15 Baťův Institut
13.10. 2017 - 2.1. 2018
Muzeum    jihovýchodní    Moravy    ve    Zlíně    a    Ing. arch.   Petr   Šimr   připravili   pro   všechny   fanoušky pestrobarevných    stavebnic    Lego    výstavu    „Svět kostiček®“.      Ta      nabídne      průřez      rozsáhlou soukromou   sbírkou   sortimentu   společnosti   LEGO za   posledních   téměř   40   let   její   produkce.   Výstava bude   k   vidění   ve   14|15   BAŤOVĚ   INSTITUTU   do 2. ledna 2018.
„Na   výstavě   mohou   návštěvníci   vidět   rozmanité   tématické   celky,   například   LEGO   město   s kolejištěm,   přístavem   a   letištěm,   středověké   hrady,   modelovou   řadu   vozidel   Creator   a   další exkluzivní   exponáty   z   řad   továrních   setů,   ale   i   z   vlastní   tvorby   autora   výstavy   Ing.   arch.   Petra Šimra.    Zajímavé    bude    nepochybně    porovnání    jednotlivých    tematických    celků    z    časového hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční i   estetické   rozdíly   v   exponátech   podle   roku   jejich   vzniku,“   uvedla   Mgr.   Hana   Kuslová,   kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Na   výstavě   bude   prezentováno   i   využití   kostiček   ve   filmové   tvorbě,   věnuje   se   například   tématu Simpsonovi,   Zpátky   do   budoucnosti,   Krotitelé   duchů,   Mimoni,   Star   Wars   či   sérii   Lego   Frozen. Expozici   doplní   skulptury   zvířat   a   vozidel   a   sbírka   dnes   již   nevyráběných   kostiček,   kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, které byly známé pod pojmem Lego Baby Primo. Součástí   výstavy   bude   plnohodnotně   vybavený   dětský   koutek,   ve   kterém   si   děti   mohou   ve čtyřech   různě   zaměřených   sekcích   hrát   s   kostkami   Baby   Primo,   Duplo,   Classic   –   Basic   a Bionicle.    Hrát    si    ovšem    nebudou    jen    děti    ve    výstavě    -    Muzeum    jihovýchodní    Moravy zorganizuje hernu se stavebnicemi i na dětském oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně. Muzeum   připravilo   také   bohatý   doprovodný   program   k   výstavě   po   celou   dobu   jejího   trvání.   Z nejbližších   akcí   se   jedná   například   o   zábavný   večer   Legoween   se   spoustou   her   pro   děti   i rodiče.   Večer   se   uskuteční   3.   listopadu   od   18   do   22   hodin   a   děti,   které   přijdou   v   kostýmu   s motivem   Lega,   budou   mít   vstup   zdarma.   Na   úterý   14.   listopadu   je   pak   plánována   dílna   Lego   s vůní   čokolády,   kde   si   děti   i   rodiče   mohou   vyrobit   želé   a   čokoládu   ve   tvaru   legokostiček. Začátek   je   v   15   hodin.   V   nabídce   je   i   lektorský   program   pro   malé   děti   „Profese   z   kostiček“   a komentované prohlídky a workshop s autorem výstavy.
Zlínské muzeum vtáhne návštěvníky do barevného světa kostiček
S   výstavou   se   pojí   i   soutěže   o   hodnotné   ceny.   Návštěvníci   výstavy   se   mohou   zapojit   do   slosovací   soutěže   o   stavebnici   vesmírné   lodi   Lego   Millenium   Falcon   v   hodnotě   3   500,-   Kč   a   lístky.od Golden Apple Cinema na premiéru filmu STAR WARS: Poslední z Jediů. Připravena je také soutěž o nejpovedenější betlém z Lega.
 
Video Zlin.cz www.videozlin.cz 24 September
© Copyright VideoZlin.cz 2019
Kalendář akcí
SVĚT KOSTIČEK
14|15 Baťův Institut
13.10. 2017 - 2.1. 2018
Muzeum   jihovýchodní   Moravy   ve   Zlíně   a   Ing.   arch.   Petr   Šimr   připravili pro   všechny   fanoušky   pestrobarevných   stavebnic   Lego   výstavu   „Svět kostiček®“.   Ta   nabídne   průřez   rozsáhlou   soukromou   sbírkou   sortimentu společnosti   LEGO   za   posledních   téměř   40   let   její   produkce.   Výstava bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 2. ledna 2018.
„Na   výstavě   mohou   návštěvníci   vidět   rozmanité   tématické   celky,   například LEGO    město    s    kolejištěm,    přístavem    a    letištěm,    středověké    hrady, modelovou    řadu    vozidel    Creator    a    další    exkluzivní    exponáty    z    řad továrních   setů,   ale   i   z   vlastní   tvorby   autora   výstavy   Ing.   arch.   Petra   Šimra. Zajímavé   bude   nepochybně   porovnání   jednotlivých   tematických   celků   z časového hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční i   estetické   rozdíly   v   exponátech   podle   roku   jejich   vzniku,“   uvedla   Mgr. Hana Kuslová, kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Na   výstavě   bude   prezentováno   i   využití   kostiček   ve   filmové   tvorbě,   věnuje se   například   tématu   Simpsonovi,   Zpátky   do   budoucnosti,   Krotitelé   duchů, Mimoni,   Star   Wars   či   sérii   Lego   Frozen.   Expozici   doplní   skulptury   zvířat   a vozidel   a   sbírka   dnes   již   nevyráběných   kostiček,   kousátek,   chrastítek   a dalších   zajímavostí   pro   batolata,   které   byly   známé   pod   pojmem   Lego Baby Primo. Součástí   výstavy   bude   plnohodnotně   vybavený   dětský   koutek,   ve   kterém si   děti   mohou   ve   čtyřech   různě   zaměřených   sekcích   hrát   s   kostkami   Baby Primo,   Duplo,   Classic   –   Basic   a   Bionicle.   Hrát   si   ovšem   nebudou   jen   děti ve     výstavě     -     Muzeum     jihovýchodní     Moravy     zorganizuje     hernu     se stavebnicemi i na dětském oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně. Muzeum   připravilo   také   bohatý   doprovodný   program   k   výstavě   po   celou dobu   jejího   trvání.   Z   nejbližších   akcí   se   jedná   například   o   zábavný   večer Legoween    se    spoustou    her    pro    děti    i    rodiče.    Večer    se    uskuteční    3. listopadu   od   18   do   22   hodin   a   děti,   které   přijdou   v   kostýmu   s   motivem Lega,   budou   mít   vstup   zdarma.   Na   úterý   14.   listopadu   je   pak   plánována dílna   Lego   s   vůní   čokolády,   kde   si   děti   i   rodiče   mohou   vyrobit   želé   a čokoládu   ve   tvaru   legokostiček.   Začátek   je   v   15   hodin.   V   nabídce   je   i lektorský    program    pro    malé    děti    „Profese    z    kostiček“    a    komentované prohlídky a workshop s autorem výstavy.
S   výstavou   se   pojí   i   soutěže   o   hodnotné   ceny.   Návštěvníci   výstavy   se mohou    zapojit    do    slosovací    soutěže    o    stavebnici    vesmírné    lodi    Lego Millenium   Falcon   v   hodnotě   3   500,-   Kč   a   lístky.od   Golden   Apple   Cinema na   premiéru   filmu   STAR   WARS:   Poslední   z   Jediů.   Připravena   je   také soutěž o nejpovedenější betlém z Lega.
 
18. - 20.1. 2019 Čokoládový festival, Zlín - sportovní hala Euronics
2.2. 2019 Zámecká zabijačka - zlínský zámek