Video Zlin.cz www.videozlin.cz
Události Reportáže Kontakty
© Copyright VideoZlin.cz 2018
SVĚT KOSTIČEK
14|15 Baťův Institut
13.10. 2017 - 2.1. 2018
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Ing.  arch. Petr Šimr připravili pro všechny fanoušky  pestrobarevných stavebnic Lego výstavu „Svět  kostiček®“. Ta nabídne průřez rozsáhlou  soukromou sbírkou sortimentu společnosti LEGO  za posledních téměř 40 let její produkce. Výstava  bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do  2. ledna 2018. 
„Na výstavě mohou návštěvníci vidět rozmanité tématické celky, například LEGO město s  kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké hrady, modelovou řadu vozidel Creator a další  exkluzivní exponáty z řad továrních setů, ale i z vlastní tvorby autora výstavy Ing. arch. Petra  Šimra. Zajímavé bude nepochybně porovnání jednotlivých tematických celků z časového  hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční  i estetické rozdíly v exponátech podle roku jejich vzniku,“ uvedla Mgr. Hana Kuslová,  kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.  Na výstavě bude prezentováno i využití kostiček ve filmové tvorbě, věnuje se například  tématu Simpsonovi, Zpátky do budoucnosti, Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či sérii Lego  Frozen. Expozici doplní skulptury zvířat a vozidel a sbírka dnes již nevyráběných kostiček,  kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, které byly známé pod pojmem Lego  Baby Primo. Součástí výstavy bude plnohodnotně vybavený dětský koutek, ve kterém si děti mohou ve  čtyřech různě zaměřených sekcích hrát s kostkami Baby Primo, Duplo, Classic – Basic a  Bionicle. Hrát si ovšem nebudou jen děti ve výstavě - Muzeum jihovýchodní Moravy  zorganizuje hernu se stavebnicemi i na dětském oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně.  Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program k výstavě po celou dobu jejího trvání. Z  nejbližších akcí se jedná například o zábavný večer Legoween se spoustou her pro děti i  rodiče. Večer se uskuteční 3. listopadu od 18 do 22 hodin a děti, které přijdou v kostýmu s  motivem Lega, budou mít vstup zdarma. Na úterý 14. listopadu je pak plánována dílna Lego s  vůní čokolády, kde si děti i rodiče mohou vyrobit želé a čokoládu ve tvaru legokostiček.  Začátek je v 15 hodin. V nabídce je i lektorský program pro malé děti „Profese z kostiček“ a  komentované prohlídky a workshop s autorem výstavy. 
Zlínské muzeum vtáhne návštěvníky do barevného světa kostiček
S výstavou se pojí i soutěže o hodnotné ceny. Návštěvníci výstavy se mohou zapojit do slosovací soutěže o stavebnici vesmírné lodi Lego Millenium Falcon v hodnotě 3 500,- Kč a lístky.od  Golden Apple Cinema na premiéru filmu STAR WARS: Poslední z Jediů. Připravena je také soutěž o nejpovedenější betlém z Lega. 
Video Zlin.cz www.videozlin.cz 24 September
Události Reportáže Kontakty
© Copyright VideoZlin.cz 2018
Kalendář akcí
SVĚT KOSTIČEK
14|15 Baťův Institut
13.10. 2017 - 2.1. 2018
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Ing. arch. Petr Šimr připravili  pro všechny fanoušky pestrobarevných stavebnic Lego výstavu „Svět  kostiček®“. Ta nabídne průřez rozsáhlou soukromou sbírkou sortimentu  společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce. Výstava  bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 2. ledna 2018. 
„Na výstavě mohou návštěvníci vidět rozmanité tématické celky,  například LEGO město s kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké  hrady, modelovou řadu vozidel Creator a další exkluzivní exponáty z řad  továrních setů, ale i z vlastní tvorby autora výstavy Ing. arch. Petra  Šimra. Zajímavé bude nepochybně porovnání jednotlivých tematických  celků z časového hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční  i estetické rozdíly v exponátech podle roku jejich vzniku,“ uvedla Mgr.  Hana Kuslová, kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.  Na výstavě bude prezentováno i využití kostiček ve filmové tvorbě,  věnuje se například tématu Simpsonovi, Zpátky do budoucnosti, Krotitelé  duchů, Mimoni, Star Wars či sérii Lego Frozen. Expozici doplní skulptury  zvířat a vozidel a sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek,  chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, které byly známé pod  pojmem Lego Baby Primo.  Součástí výstavy bude plnohodnotně vybavený dětský koutek, ve kterém  si děti mohou ve čtyřech různě zaměřených sekcích hrát s kostkami  Baby Primo, Duplo, Classic – Basic a Bionicle. Hrát si ovšem nebudou  jen děti ve výstavě - Muzeum jihovýchodní Moravy zorganizuje hernu se  stavebnicemi i na dětském oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně.  Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program k výstavě po celou  dobu jejího trvání. Z nejbližších akcí se jedná například o zábavný večer  Legoween se spoustou her pro děti i rodiče. Večer se uskuteční 3.  listopadu od 18 do 22 hodin a děti, které přijdou v kostýmu s motivem  Lega, budou mít vstup zdarma. Na úterý 14. listopadu je pak plánována  dílna Lego s vůní čokolády, kde si děti i rodiče mohou vyrobit želé a  čokoládu ve tvaru legokostiček. Začátek je v 15 hodin. V nabídce je i  lektorský program pro malé děti „Profese z kostiček“ a komentované  prohlídky a workshop s autorem výstavy. 
S výstavou se pojí i soutěže o hodnotné ceny. Návštěvníci výstavy se  mohou zapojit do slosovací soutěže o stavebnici vesmírné lodi Lego  Millenium Falcon v hodnotě 3 500,- Kč a lístky.od Golden Apple Cinema  na premiéru filmu STAR WARS: Poslední z Jediů. Připravena je také  soutěž o nejpovedenější betlém z Lega. 
13.10. 2018 Zlínské slavnosti vína Již po čtvrté se můžete těšit na oblíbenou akci
14.10. 2018 Velká zlínská drakiáda