Video Zlin.cz www.videozlin.cz
Události Reportáže Kontakty
© Copyright VideoZlin.cz 2017
České korunovační klenoty
Zlínský zámek
3.10. - 30.11. 2017
Od října do konce listopadu 2017 ve 2. podlaží  zlínského zámku – probíhá výstava k výročí 670  let od korunovace Karla IV. českým králem.  Výstava připomíná nejen samotnou korunovaci  našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale  především fenomén Českých korunovačních  klenotů ve formě mistrovské repliky  nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a  bez mnohahodinových front. 
Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie  opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z  nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.  Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických  exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi  nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.  Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a  evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro  anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté  říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických  prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby  zachycuje doprovodné video.  Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 os. je  možné objednat komentovanou prohlídku (před otevírací dobou v 8.45, příp. po dohodě) – za  příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč / os.).
Vstupné
20 Kč – děti MŠ, 50 Kč – děti ZŠ, 60 Kč – studenti SŠ, 70 Kč – senioři a studenti VŠ, 100 Kč  – dospělí, 20 Kč – foto; 
Otevřeno
denně kromě pondělí; úterý – pátek: 9.30 – 16.00, sobota a neděle: 10.00 – 16.00 
Kontakt
Mgr. Petr Lukas (produkce + provoz výstavy), tel. č.: 605 972 588 
Hlavním partnerem výstavy je Zlínský zámek o. p. s.  www.ceskekorunovacniklenoty.cz
Video Zlin.cz www.videozlin.cz 24 September
Události Reportáže Kontakty
© Copyright VideoZlin.cz 2017
Kalendář akcí
České korunovační klenoty
Zlínský zámek
3.10. - 30.11. 2017
Od října do konce listopadu 2017 ve 2. podlaží zlínského zámku –  probíhá výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým  králem. Výstava připomíná nejen samotnou korunovaci našeho  nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých  korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího  českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front. 
Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich  mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept  výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské  historie – krále a císaře Karla IV. Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho  dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např.  kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici  doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.  Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších  českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který  realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže  Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně  také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických  prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi.  Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.  Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro  skupiny nad 20 os. je možné objednat komentovanou prohlídku (před  otevírací dobou v 8.45, příp. po dohodě) – za příplatek ke vstupnému ve  výši 10 Kč / os.).
Vstupné
20 Kč – děti MŠ, 50 Kč – děti ZŠ, 60 Kč – studenti SŠ, 70 Kč – senioři a  studenti VŠ, 100 Kč – dospělí, 20 Kč – foto; 
Otevřeno
denně kromě pondělí; úterý – pátek: 9.30 – 16.00, sobota a neděle:  10.00 – 16.00 
Kontakt
Mgr. Petr Lukas (produkce + provoz výstavy), tel. č.: 605 972 588 
Hlavním partnerem výstavy je Zlínský zámek o. p. s.  www.ceskekorunovacniklenoty.cz
31. 3. 2018 Velikonoce v parku
12. 1. - 8. 4. 2018 Hledači ztraceného času